KONST / Litografier / Färglitografi 9262396
*
nr 926 2396
Yngve Svedlund
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Yngve Svedlund (f. 1925), Djurgårdsbron, 140/260, motivet: 43x59
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 18:31:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 18:35:46
1
100 kr
19/11 18:39:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Läs mer om Yngve Svedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgården djurgårdsbron färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad strandvägen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve svedlund östermalm
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Läs mer om Yngve Svedlund
nr 926 2396
Yngve Svedlund
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Yngve Svedlund (f. 1925), Djurgårdsbron, 140/260, motivet: 43x59
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/11 18:35:46 | 1 | 100 kr |
| 19/11 18:39:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Yngve Svedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgården djurgårdsbron färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad strandvägen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve svedlund östermalm
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



