KONST / Litografier / Färglitografi 9262396
*
nr 926 2396
Yngve Svedlund
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Yngve Svedlund (f. 1925), Djurgårdsbron, 140/260, motivet: 43x59
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 18:31:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 18:35:46
1
100 kr
19/11 18:39:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Läs mer om Yngve Svedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgården djurgårdsbron färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad strandvägen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve svedlund östermalm
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28
*
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Läs mer om Yngve Svedlund
nr 926 2396
Yngve Svedlund
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Yngve Svedlund (f. 1925), Djurgårdsbron, 140/260, motivet: 43x59
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 18:35:46 | 1 | 100 kr |
19/11 18:39:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Yngve Svedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgården djurgårdsbron färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad strandvägen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve svedlund östermalm
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28